Vaba teema

appi keevitamine!

wots
21:52 16.06.2006
Minu arust pole võimalik elektroodiga 90 kraadi nurga all(püstloodis) keevitada.Proovisin ja sula metall voolas all nagu kusi seinalt.Muidu sirge peal keevitatud ja väikse kalde korral on keevisõmblus suht ilus.Proovisin muuta Ampreid kui sellest kasu polnud.Teistsuguseid elektrone ka käepärast polnud.
00
22:31 16.06.2006
Täitsa võimalik. Kui keevitad elektroodiga siis proovi just suurema vooluga (et metall ikka korralikult kokku sulaks) ja tilkhaaval. Elektoodi ei tohi metallist kaugemale kui ainult kaarleegi katkemiseni viia. Ja võimalikult järsu liigutusega (et õhuhapnik kaarleegi sisse ei pääseks).
wots
22:42 16.06.2006
et nagu suts sutsu haaval siis nagu pistan? Minu arust hakkab suurema vooluga just pritsima.
00
22:55 16.06.2006
Just nimelt- suts sutsu haaval. Pritsima ei tohi hakata aga detailid peavad korralikult kokku sulama. Sutsu pikkus on ka määrav. Kaarleek tuleb katkestada natuke enne seda kui metall "kuseks" muutub :-)
Harjuta.
wots
23:04 16.06.2006
tavaliselt ma keevitan umbes90Ampriga.No siuke väike kemp on elektroodiga.palju tal siis voolu peaks olema.Kas need sutsud üldse midagi hoiavad.Sama hästi võin ju metalli voolama lasta.... imho
00
23:22 16.06.2006
Voolutugevuse valid vastavalt keevitatava materjali paksusele ja elektroodi margile.
Isegi sutsutades peab metall läbinisti kokku sulama. Keevitamine ei ole lihtsalt ühenduskohale ilusa õmbluse tegemine. Tähtsam on siiski see, et detailid kogu oma paksuses kokku sulaksid.
Voolutugevus, elektroodi mark, elektroodi liigutamise kiirus. elektroodi nurk keevitatava materjali suhtes- kõik on tähtsad.
Ega ma ei suuda sind siin kirja teel niikuinii keevitama õpetada.
Seda enam, et ise keevitasin elektroodiga viimati 15 aastat tagasi.
Proovi ja katseta.
Ka hea keevitaja paneb enne vastutusrikast tööd parameetrid proovitüki peal paika.
wots
00:17 17.06.2006
Eino kui aus olla siis olen ehituskeevitaja.Mõni töö võtab küll sutsu kõhedaks.Eks ma annan parima.
Siilike
12:41 18.06.2006
Kasuta tsellulooskattega(C4) elektroode(klass 4), mis on ette nähtud ülalt alla keevitamiseks. Peaks sobima ka 6.klassi paksu rutiiltsellulooskattega elektrood(RR(C)6), alalisvooluga keevitamisel.
AADY
16:29 18.06.2006
Mis firma elektroode kasutad? Keevistsoonis metalli mängimist säed ,šlakki suudad elektoodi otsaga nö lükata? Kui elektroodid poile kuivad siis...vaakumpakendi omad on kõlblikud kuni aasta, mui tuleb enne kasutamist kuivatada 260C 3h. Kui paks keevitatav detail on ja mis diameetriga on elektood? Proovi ülevalt alla keevitada, see lihtsam ja keevise pind tuleb tunduvalt parem. El hoia 45 kraadi ja ära väga rehi, rahulikult tehes saab tulemus parem.

Keskustelupalstoille kirjoiattaminen vaati keksien (cookies) lupauksen

Keskustelupalstan säännöt

Huomaa, että lisätessä sisällön foorumiin, sinun täytyy noudattaa rajoituksia, joita kuvataan käyttöehdoissa (kappale 7). Lisäksi ovat voimassa myös seuraavat säännöt:
  1. On kielletty:
    1. Myydä tai vaihtaa
    2. Mainostaa suoraan
    3. Poiketa aiheesta
    4. Herjata tai käyttää sivistymättömiä ilmaisuja
    5. Aloittaa ajoneuvoihin liittymättömiä aiheita
    6. Toistaa aiheita tai viestejä
    7. Sivuuttaa tavaamissääntöjä
    8. Kirjoittaa viestejä eri nimillä
    9. Käyttää toisen henkilön oikeaa nimeä
    10. Isojen kirjaimien turha käyttö
  2. On sallittu auttaa muita keskustelupalstan vieraita suosittelemalla hyvää yritystä tai kokeneetta henkilöä. Saa laajentaa aihetta.
  3. Viestit ja aiheet, jotka ovat vastoin sääntöjä, poistetaan ja sivuston ylläpitäjällä on oikeus estää säännöistä piittaamattomien pääsy palstalle.
  4. Kysymykset ja ehdotukset on lähetettävä foorumin valvojan sähköpostiosoitteeseen.
  5. Aiheen otsikon ei pitäisi olla epämääräinen: "ongelma", "auttaa".
  6. On vakavasti suositeltavaa merkitä merkki ja malli, mistä on puhe, aiheen otsikossa.
  7. On kiellettyä toistaa välimerkkejä aiheen otsikossa, esim. "kuinka iso on Calibran polttoaineen kulutus???????????"
  8. On kiellettyä mustata tavaramerkkiä aiheen otsikossa, esim. "huijareita in ASDF kaupassa". Omista konkreettisista kokemuksista jostakin yrityksestä tai tavaramerkistä voi kirjoittaa viestissä.
  9. auto24.ee:llä on oikeus muutta foorumin sääntöjä.
  10. Foorumilla on oikeus poistaa tai sulkea viestit ja aiheet, jotka ovat foorumissa turhia tai roskapostia.

Vastaa viestiin

Kuvat + lisää kuvia